1. ZASTOSOWANIE

Rozdrabniacz wstępny RW-40 przeznaczony  jest do wstępnego  rozdrobnienia buraków ćwikłowych, selera lub innych warzyw lub owoców o znacznych gabarytach, które mają być ostatecznie rozdrobnione na młynkach firmy BUCHER lub innych podobnych.

2. CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA

Wydajność                                     40 [t/h]

Obroty wału                                   87 [obr/min.]

Motoreduktor z silnikiem             N =5,5 [kW]

Masa                                               ok. 400 [kg]

3. OPIS KONSTRUKCJI

Konstrukcja rozdrabniacza, pokazana jest na rysunku. Jest to wersja rozdrabniacza zabudowanego w zbiorniku produktu nad młynami uzębionymi firmy Bucher.

Rozdrabniacz wstępny RW-40 przedstawiony na rysunku składa się z następujących podstawowych podzespołów:  korpusu , pokrywy rozdrabniacza, belki poprzecznej, wirnika, wału  i napędu. Wał na którym zamocowano wirnik jest  ułożyskowany i napędzany motoreduktorem, który stanowi napęd rozdrabniacza. W dolnej części korpusu zamocowano noże tnące.

Belka poprzeczna ma uchwyty pozwalające na podwieszenie całego rozdrabniacza podczas montażu i demontażu.

Rozdrabniacz wstępny RW-40 umieszczony jest w ramie wykonanej z profili zamkniętych i blach, która zamocowana jest w zbiorniku nad młynem uzębionym. Rozdrabniacz oferowany jest w wersjach z różną wydajnością i może być przystosowany do innego sposobu jego zamontowania.